Zájezd Pohádková vesnička Podlesíčko a Centrum Eden

25.09.2023

Zájezd pro rodiny s dětmi - Pohádková vesnička Podlesíčko a Centrum Eden

V sobotu 23. 9. jsme se vydali na zájezd pro rodiny s dětmi. První zastávkou našeho výletu byla pohádková vesnička Podlesíčko. Po pohádkové vesničce nás provedla Červená Karkulka, která měla připravenou komentovanou prohlídku obohacenou o různé otázky. V košíčku ukrývala spoustu dobrot, o které se s námi v průběhu cesty za zodpovězené otázky ráda podělila. Mohli jsme tak vidět pařezovou chaloupku Křemílka a Vochomůrky, jak to vypadalo u Rumcajse a Cipíska, Budulínka nebo třeba Sněhurky a sedmi trpaslíků. 

Ve druhé části výletu jsme se přesunuli do Centra Eden na Slavnosti brambor. Mohli jsme ochutnat různé bramborové speciality a nakoupit si od farmářů různé dobroty i domů. Centrum Eden nabízí široké možnosti vyžití také mimo akce. Nachází se zde farmakoutek, horácká vesnice a spousta vnitřních expozic. Během slavností brambor byly připraveny v horácké vesničce různé aktivity pro děti, každý si tak odvážel nějaký vlastnoručně dotvořený výrobek - nazdobený perníček, malovanou svíčku, dřevěné zvířátko...  

Počasí nám přálo, chvílemi dokonce vysvitlo sluníčko. Děkujeme všem účastníkům zájezdu za účast a Městu Březová nad Svitavou za dotaci dopravy.  

 Fotografie ze zájezdu naleznete na našem Facebooku.