První seznámení s knihovnou pro 1. třídu ZŠ

09.10.2024

Ve středu 9.10.2024 proběhlo v prostorách knihovny první seznámení s knihovnou pro žáky 1. třídy ZŠ. V první části setkání se žáci seznámili s knihovnou a knihovnicí (a samozřejmě i knihovním maskotem Skřítkem Knihovníčkem), orientací v knihovně a značením knih pro děti. Následně si procvičili čtenářskou gramotnost tím, že zařazovali knihy dle kategorie a autora, příp. číslice, do červené, zelené, modré a žluté. Procvičili si také znalost písmen A, M, L a E. Svou matematickou a výtvarnou gramotnost předvedli poté splněním úkolu s listy a žaludy. V poslední části si zahráli hry s podzimní tematikou - domino, dobble, stínové pexeso, spojovačku na procvičení čísel a někteří stihli i skládačku.

Děkujeme všem za sladký dáreček, slečně praktikantce za pomoc s přípravou akce, dětem za účast, paní učitelce Macháňové a paní asistentce Juránkové za spolupráci a panu starostovi za návštěvu.

Foto z akce naleznete zde.