Knihovnické lekce pro děti z MŠ

Knihovnické lekce pro děti z MŠ

Na první seznámení s knihovnou postupně dorazila třída Motýlků, Sluníček a Mravenečků. Pro děti bylo připraveno první seznámení s knihovnou. Program byl upraven dle věku na 30 až 90 minut. Nejmenší děti se seznamovaly s knihovními skřítky ukrytými po prostorách knihovny. Prohlídka knihovny byla zakončena u regálu s leporely, která si děti postupně mohly prohlédnout. Starší děti převážně předškolního věku knihovnici předvedly svou znalost pohádek v aktivitě Co do pohádky nepatří.

Každé ze tříd byla na konci lekce založena průkazka do knihovny. Taktéž jsme byli moc rádi, že po koronavirové pauze dětem mohly být předány sady z projektu Bookstart S knížkou do života. Už teď se moc těšíme na další setkávání.

Fotografie z akcí nalezenete na našem Facebooku po kliknutí na vybranou třídu: třída Motýlků, třída Sluníček, třída Mravenečků.